THAJSKO II. KO PHI PHI

29.07.2017

Phi Phi je souostroví šesti ostrůvků, z nichž dva hlavní jsou osídlený Phi Phi Don a nedaleký Phi Phi Leh. Ostrovy Ko Phi Phi jsou klenotem Andamanského moře. V předchozím článku jste se mohli dočíst o našem cestování po thajském ostrově Phuket. Z tohoto ostrova jsme se na čtyři dny vypravili trajektem na  Phi Phi Don. 

Když si vybavím naší návstěvu na Phi Phi Don napadnou mě tyto slova: kočky, opice, tetování, masáže a noční život. Vše Vám ráda přiblížím později.

Věděli jste, že tento ostrov je známý také díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem? 

By HonzaKirchner
By HonzaKirchner

Rady a tipy před odjezdem na Phi Phi:

 • Na ostrov Phi Phi Don jsme si zamluvili z Phuketu loď na stránkách www.phuketferry.com. Jízdenku jsme si zaplatili ještě před odletem do Thajska. Dostanete do emailu potvrzení o zaplacení a v příloze naleznete jízdenku, kterou musíte přinést vytištěnou. Nezapomeňte taky den před odjezdem potvrdit alespoň emailem, že dorazíte. Jízdenka na jednu osobu vyšla tam a zpátky 600 Kč.  Odjížděli jsme z Phuketu - Rassada Pier na Phi Phi Don - Tonsai Pier. 
 • Vízum nepotřebujete mít pokud jedete na méně než 30 dnů.
 • Připravte se na hrůzostrašný zážitek při cestě lodí na ostrov! Jezdí to velmi rychle a velmi to houpe. Cesta trvá dvě hodiny. Uvnitř trajektu je klimatizovaná místnost, vezměte si teplé oblečení. Na palubě si můžete koupit pití nebo menší jídlo jako například sušenky a slané dobroty.
 • Po příjezdu na ostrov zaplatíte vstup na ostrov 20 THB.
 • Místní taxikáři Vám budou chtít nabídnout odvoz kufrů na hotel. Odmítněte je, ostrov je malý a dostanete se kamkoliv snadno sami.
 • Phi Phi Don je připravený na turisty, a tak se nebojte, že by jste si zde nemohli koupit plavky, hygienu nebo směnit peníze.
To jsme ještě nevěděli co nás čeká, šťastní jedinci usnou.
To jsme ještě nevěděli co nás čeká, šťastní jedinci usnou.

Po příjezdu na Phi Phi jsme se ubytovali v dalším levném penzionu uprostřed města. Ubytování jsme sehnali přes booking.com. Nešlo si nevšimnout, že město je plné koček. Myslíte si, že je to nadsázka? Ani zdaleka... Velké, hubené, někdy bez očí, někdy bez ocasu, byly všude. Jelikož já nemám ráda kočky, trvalo mi dva dny než jsem se jim obloukem přestala vyhýbat. Jedinou výhodou je, že po městě neběhají večer krysy jako na Phuketu. Co jsme dělali?

Tonsai Pier - sem přijíždí trajekty
Tonsai Pier - sem přijíždí trajekty


Rady a tipy co dělat na Phi Phi Don:)

 • Město Phi Phi láká mnoho turistů, ale podle toho co jsme viděli především na tento ostrůvek přijíždějí mladí lidé. Je to i díky nočnímu životu, který na pláži večer ožívá. Několik barů vedle sebe, hlasitá muzika a ohnivá show, kterou lepší neuvidíte.  


 • Je až absurdní kolik barů, hotelů, restaurací a především tetovacích salonů a služby masáže Phi Phi Don nabízí. Masáž nebo gelové nehty pořídíte za 200 -300 Kč. Tetování pořídíte cca za 800Kč. 
 • View Point Phi Phi. Určitě stojí za to si vyšlápnout cestu na vyhlídku, kde uvidíte krásný výhled na ostrov. Doporučuji pevné boty a pití s sebou. Dávejte si pozor na opice! Nahoře se platí vstup myslím kolem 30 THB.
By HonzaKirchner
By HonzaKirchner
By HonzaKirchner
By HonzaKirchner
By HonzaKirchner
By HonzaKirchner


 • Opice? Kapitola sama pro sebe. Opice mezi milá zvířata nepatří. Tyto opice se nebojí lidí a nemají problém přijít až k Vám a vzít Vám batoh, otevřít si láhev vody a vypít ji, sníst Vám sušenky nebo na Vás zaútočit ve smečkách. Jeden takový útok jsme zažili a jediné co jsme mohli je běžet do vody se svými věcmi a házet po nich mokrý písek. Ještě máte rádi opičky?
Monkey beach. Zde se na mě opice rozběhla když viděla, že jím sušenky. Sušenky jsem zahodila a běžela jsem do moře. Pak to schytala ode mě mokrým pískem:D
Monkey beach. Zde se na mě opice rozběhla když viděla, že jím sušenky. Sušenky jsem zahodila a běžela jsem do moře. Pak to schytala ode mě mokrým pískem:D
Návštěva na Monkey Beach
Návštěva na Monkey Beach


 • Monkey Beach. Pokud chcete vidět jinou pláž nebo zkusit se potápět, tak na pláži každý den stojí prodavači a nabízí vám odvoz na různé pláže po ostrově Phi Phi Don anebo dokonce na další ostrov ze souostroví Koh Phi Phi. My jsme se vypravili na Monkey Beach. Tato pláž je malá a opuštěná. Podle názvu je zřejmé, že Vás dojdou pozdravit opice. Stačí si tedy domluvit odvoz a říct, jak dlouho tam chcete být. Zde Vám stačí strávit jen krátkou dobu, jelikož pláž je ohraničená skálami. 


 • Také si můžete na ostrově zaplatit kurzy v potápění nebo zakoupit na nějakou dobu kánoi. 
 • Mnoho hotelů na pláži nabízí dva dny v týdnu vstup zdarma pro neubytované hosty do bazénu. My jsme se jednou vyrazili vykoupat a byla to příjemná změna od slané vody.


 • Na Phi Phi konečně nakoupíte nějaké suvenýry domů. Neříkám, že z nich budete nadšení, ale určitě si vyberete nějaký náramek, tričko nebo šátek.
 • Nebojte se smlouvat o cenu! Nemyslím v restauracích, ale v krámech se suvenýry nebo cenu za odvoz na jinou pláž.

Výhody a nevýhody na Phi Phi Don:

+ Krásné pláže

+ Zábava, noční život, mnoho služeb pro turisty

+ Potápění, suvenýry

- Ryhle Vás tento malý ostrůvek omrzí, proto je třeba si zaplatit odvoz na jinou část souostroví Koh Phi Phi nebo na jinou stranu ostrůvku Phi Phi Don

- Rušno, mnoho turistů, na pláži nebudete sami nikdy

P.s. Už jste viděli nás hashtag na instagramu s názvem vpětidothajska?

P.s.s. Na tomto ostrově jsme potkali mnoho mladých turistů, skupinek lidí, co se přijeli nejen bavit, ale i seznamovat. Nedokážu si moc představit vyrazit na tento ostrov s malými dětmi. Večer je hlavně u pláže velmi hlučno.

P.s.s.s. Phi Phi má krásné čisté moře, ale na mě tady bylo už dost turistů. Určitě doporučuji si, ale dát peníze stranou a zaplatit si výlet na jinou část souostroví Phi Phi. Na Phi Phi Don by Vás to mohlo po pár dnech omrzet, přeci jenom je to ostrov o délce 8km.

P.s.s.s.s. Děkuji, kdo jste dočetl až sem. S láskou, TravelLover!


By HonzaKirchner
By HonzaKirchner