Florida

03.08.2016

Víte co znamená Florida? Je to ze španělštiny La Florida neboli země květin. Důvodem právě bylo španělské osídlení Floridy, kdy v roce 1513 na pobřeží Floridy přistál Španěl Juan Ponce de Léon.

My jsme se rozhodli procestovat během měsíce Floridu. A toto byla naše trasa. 

Miami - Fort Lauderdale - West Palm Beach - Melbourne - Daytona Beach - Jacksonville - Orlando - Fort Myers - Everglades

Do Orlanda jsme měli půjčené auto. Z Orlandu nás vyzvedli příbuzní a navštívili jsme s nimi jejich město Fort Myers a Everglades. Zbytek dní jsme byli na lodi po Karibiku. 


Rady a tipy:

 • Letenky jsme kupovali přes Skyscanner
 • Auto jsme si zamluvili v půjčovně už před odletem, počítejte že ještě budete platit na místě za pojištění auta, navigaci (pokud ji chcete) a za to že Vám není víc jak 24 let.
 • Nezapomeňte si dojít na úřad pro mezinárodní řidičský průkaz (50Kč)
 • Ubytování jsme hledali přes booking.com a žádný problém nikdy nenastal
 • Kennedy space centrum stojí za to vidět. Je to výlet na celý den a kromě expozic Vás tam čekají i různé simulátory a videa. Toto místo je vhodné i pro děti. 
 • Z Miami do Jacksonvillu jsme se zastavovali na mnoha krásných osamělých pláží. Určitě to stojí za to, jen počítejte s tím, že né všude jsou sprchy.

 • V Orlandu jsme navštívili Disney zábavný park. Vstupenky lze koupit online. Nesmíte mí s sebou selfie tyč.

 • Národní park Everglades moc doporučujeme. Stojí za to si zaplatit vyjížďku na lodi mezi aligátory. 

  • Je dobré na Floridu cestovat v zimě. Podle příbuzných je i v zimě více turistů než v létě. Podnebí je v tomto období ideální.
  • Nebuďte překvapený španělštinou na Floridě. Místo anglicky zde uslyšíte spíše španělštinu. Dokonce podle vyprávění příbuzných musí nejen děti ve školách, ale už i v práci mluvit plynule anglicky a španělsky...
  • Nepočítejte s autobusovou dopravou mezi městy na Floridě. Je lepší si půjčit auto.
  • Pokud cestujete v období dešťů na Floridu, nebojte se, že by pršelo každý den. 

Kennedy Space Centrum

Walt Disney Park, Epcot Park

V Orlandu se nachází i několik zábavných parků, včetně několika Disney parků, které jsou tématicky zaměřené. My jsme navštívili dva z nich a to klasický Walt disney Word park a Epcot. Ano, vstupné je drahé, ale opravdu to byl pro mě ten nejhezčí pohádkový zážitek.

Where dreams come true...
Where dreams come true...

P.s Návštěva parku zabere celý den. Každou hodinu se před Popelčinným zámkem koná show, kde vystupují pohádkové postavičky a poté jede průvod.

P.s.s Připravte se na půl hodinové i delší fronty na různé atrakce. Každá atrakce je laděná do různých pohádek.

P.s.s Když o tom tak píšu, vzpomínám si, jak jsem neměla vůbec slov, když jsem to viděla.

P.s.s V Orlandu je i skvělé outletový centrum.

P.s.s.s Je cool jít do parku a mít alespoň tričko Mickyho nebo Minnie. Mnoho lidí mělo i uši Mickyho:)


Epcot, další zábavný park, který představoval mezinárodní pavilony zemí. Člověk se mohl najíst tedy v Itálii, v Mexiku nebo v Německu. 

Everglades

Příbuzní nám vyprávěli spoustu příběhů o tom, jak především turisté si neuvědomují, že na Floridě opravdu tito živočichové žijí volně a stalo se tak několik nehod. Například v Evergladu nedávno aligátor ukousnul ruku jedné pani, které na lodi spadlo pití do vody a ona si pro něho šahala. Nebo když u dálnice lidé zastavují na piknik a neberou v úvahu nebezpečí. Těch příběhů bylo mnoho a opravdu jsme aligátory nebo krokodýli potkali nejen v národním parku.

Příbuzní nám vyprávěli spoustu příběhů o tom, jak především turisté si neuvědomují, že na Floridě opravdu tito živočichové žijí volně a stalo se tak několik nehod. Například v Evergladu nedávno aligátor ukousnul ruku jedné pani, které na lodi spadlo pití do vody a ona si pro něho šahala. Nebo když u dálnice lidé zastavují na piknik a neberou v úvahu nebezpečí. Těch příběhů bylo mnoho a opravdu jsme aligátory nebo krokodýli potkali nejen v národním parku.


Caribbean cruise

Poslední cíl naší dovolené, byla cruise po Karibiku. 

Naše loď se jmenovala konkrétně Norwegian Escape a odjížděla z Miami. Zastávky jsme měli na ostrovech - Nassau, Tortola a ST. Martin.

Naše loď vypadala jako plující město. Ukrývala tolik možností... Měli jsme na lodi více než třicet restaurací, kasíno, fitness, divadlo, kino, bazén, opičí dráhu, tobogán... Hádejte kde jsme strávili nejvíc času...

Je smutné, že nás to bavilo spíše na lodi než na ostrovech, kde jsme stavěli. Ale to bylo díky tomu, že jsme si nezaplatili žádný program na ostrovech a museli tak pouze trávit čas na pláži a u baru.

Rady a tipy:

 • Je dobré sledovat ceny lodí, stále se mění.
 • Než nastoupíte na loď proběhne kontrola jako na letišti, proto si nemyslete, že na loď něco propašujete.
 • Alkoholické pití nemáte v ceně zájezdu a tak počítejte, že alkohol na lodi je drahý.
 • Na lodi si můžete zaplatit internet na jak dlouho chcete.
 • Každý den dostanete do kabiny program na další den. Proto víte co se na lodi kde děje.
 • Doporučuji si užít jeden večer kino a poté diskotéku.
 • Nebo pokud si věříte v angličtině, jít na talking show.
 • Samozřejme kasíno nás bavilo každý večer a jednou jsme vyhráli láhev vína.
 • Ručníky dostanete, ale pozor tyto ručníky by se neměly brát ven z lodi.
 • První večer si nastavte budík na ráno, pokud nebudete mít kabinu s okny. My jsme třeba spali málem do 12.

P.s Tady je video jak vypadala naše loď pro lepší představu - https://www.youtube.com/watch?v=4nBirwJyB38


P.s.s Je dobré si na lodi zaplatit nějakou aktivitu (potápění) na ostrovech. Pláže na ostrovech nemusí být poblíž přístavu. Těžko se tam pak pěšky dostává.


P.s.s.s Pokud si budete objednávat loď, můžete si vybrat jestli chcete pokoj s oknem nebo ne. My jsme si pokoj s oknem nevzali a nevadilo nám to. Na pokoji stejně strávíte minimálně času.


P.s.s.s.s Miluji, jak Američani neřeší jak vypadají, ale baví se a užívají si krásné chvíle a to na lodi bylo vidět každý den:)


Děkuji, kdo jste dočetl až sem. 

S láskou, TravelLover