Florida 3

20.08.2016

Poslední článek o Floridě. Po Orlandu nás vyzvedli přibuzní a odvezli do Fort Myers. Vzali nás na zápas baseballu a do národního parku Everglades. 

Na Floridě jsem se nejvíc bála aligátorů. Příbuzní nám vyprávěli spoustu příběhů o tom, jak především turisté si neuvědomují, že na Floridě opravdu tito živočichové žijí volně a stalo se tak několik nehod. Například v Evergladu nedávno aligátor ukousnul ruku jedné pani, které na lodi spadlo pití do vody a ona si pro něho šahala. Nebo když u dálnice lidé zastavují na piknik a neberou v úvahu nebezpečí. Těch příběhů bylo mnoho a opravdu jsme aligátory  nebo krokodýli potkali nejen v národním parku. 

Rady a tipy:

  • Je dobré na Floridu cestovat v zimě. Podle příbuzných je i v zimě více turistů než v létě. Podnebí je v tomto období ideální. 
  • Nebuďte překvapený španělštinou na Floridě. Místo anglicky zde uslyšíte spíše španělštinu. Dokonce podle vyprávění příbuzných musí nejen děti ve školách, ale už i v práci mluvit plynule anglicky a španělsky... 
  • Nepočítejte s autobusovou dopravou mezi městy na Floridě. Je lepší si půjčit auto.
  • Pokud cestujete v období dešťů na Floridu, nebojte se, že by pršelo každý den. Pouze přijde z ničehonic přeháňka na hodinku a zase zmizí.

P.s Celou vyjížďku jsem se bála aby nás pan kapitán John nepřevrátil!

P.s.s Dokonce se i stalo, že sousedi mých příbuzných našli v bazénu ráno aligátora...

P.s.s Naštěstí příbuzní mají bazén oplocený!

P.s.s.s Byli jsme jeden večer na krabích závodech. Náš krab ale nevyhrál:(.


Everglades
Everglades
Já a kapitán John
Já a kapitán John
Krabí závody - kdo byl dřív za žlutou čárou vyhrál
Krabí závody - kdo byl dřív za žlutou čárou vyhrál
Everglades
Everglades
Everglades
Everglades
Fort Myers
Fort Myers
Za tím plotem byli aligátoři
Za tím plotem byli aligátoři