en-California, Nevada - USA part 1

29/09/2018

Celkem 52 hodin v autě a 2 931 ujetých km. Takový byl výsledek našeho dobrodružství po západní Americe, kde jsme strávili celkem 16 dní. Co se mi teď vybaví, když se řekne západní Amerika? Je to pro mě celý svět v jednom. Naleznete zde národní parky, rušná velkoměsta, zábavné parky, krásnou ale i divokou přírodu, klidné pláže...

Začali jsme plánovat od dubna, kdy jsme si také koupili letenky. Tohle byl plán naší trasy. Všechny plány nám vyšly, kromě návštěvy Grand Canyonu, kam jsme to nestihli.

Rady před zahájením Vaší cesty:

 • Letenku kupujte s předstihem. My jsme jí kupovali už v dubnu a stála nás 13 320 Kč.
 • Nezapomeňte na víza, online si udělejte ESTU - https://www.esta.us/czech.html
 • Při příletu do USA, Vás bude čekat kontrola na letišti, kde se Vás budou vyptávat, proč tam jedete, zda máte letenky zpátky, v jakém hotelu tam budete a kolik máte peněz s sebou. 
 • Pro cestování po Americe je nejlepší půjčit si auto. Městská doprava tam není, tak dostupná jako u nás. Auto si můžete zamluvit předem online. My jsme si půjčili auto od půjčovny Alamo rental. https://www.usacarsrental.com/alamo/?gclid=EAIaIQobChMIweDCltbp3QIVgkkYCh0yLgggEAAYASABEgKSB_D_BwE
 • Na 16 dní nás stálo auto stálo kolem 13 500 tisíce. 
 • Nezapomeňte cestovní pojištění. Zde nemá cenu šetřit na svém zdraví. https://www.top-pojisteni.cz/
 • Udělejte si mezinárodní řidičák (50Kč na počkání). Stáhněte si mapy offline (my používali Google Offline Maps) do mobilu a nemusíte tak platit za navigaci.


1. zastávka - LOS ANGELES

Los Angeles, neboli město andělů, je druhé nejlidnatější město USA. Doprava je zde hektická a po městě budete cestovat hodiny. My jsme byli v L.A. dohromady čtyři dny. Na návštěvu hlavních památek Vám stačí dva dny. A co navštívit v L.A. ?

Náš plán na první den zde: 


Hollywood Walk of Fame

Jděte tam brzo ráno, ať se nemusíte zbytečně vyhýbat lidem a v klidu si můžete prohlížet hvězdy na chodníku. 

 Rodeo Drive a Beverly Hills

Při cestě na Rodeo Drive, můžete zaparkovat u Beverly Hills nápisu a pokračovat tak pěšky. Rodeo drive je něco jako u nás Pařížská ulice v Praze. Zde Julia Robertsová ve filmu Pretty Woman potkala Richarda Gerea.

Santa Monica Pier, Santa Monica Beach, Venice Beach

Široká pláž, kde naleznete Santa Monica Pier, což je molo se zábavným parkem a ruským kolem. Po pobřeží vede dlouhá promenáda, kde jezdí lidé na kole, na bruslích... Úžasná je procházka po pláži, díky které můžete dojít až na pláž Venice. Tam jsou hřiště, restaurace, obchůdky a ikonická venkovní posilovna. 

Hollywood Sign

Věděli jste, že nápis Hollywood zněl původně Hollywoodland? Autem zastavte pod kopcem a projděte se k nápisu pěšky.

2. den v Universal Studios Hollywood

Jestli je něco, co Amerika opravdu umí, tak je to vyrazit Vám dech.  Universal Studio Hollywood patří mezi 6 největších filmových studií v USA. Můžete se těšit na kouzelnický svět H. Pottera, návštěvu městečka Springfield, projížďku po filmových studií, kde na Vás zaútočí žralok z Čelistí atd... Na návštěvu tohoto parku potřebujete celý den. Doporučuji vzít si pohodlné oblečení (né žabky na atrakce) a neberte si zbytečně batoh. Vstup stál 119 dolarů a můžete si koupit vstupenku online. 

https://www.universalstudioshollywood.com/Co ještě navštívit v L.A.? A nějaké rady a tipy ohledně města.

 • Warner Bros Studio, Paramount Studio Tour, nejstarší knihkupectví The Last Bookstore, Griffith Observatory...
 • Parkování ve městě je jednoduché. Můžete zaparkovat na parkovištích za poplatek nebo na ulici u automatu, kde hodíte peníze nebo zaplatíte kartou a čas se Vám pak odečítá. (Například parkování u pláže stojí na 3 hodiny 10 dolarů, na celý den pak 15 -20 dolarů)
 • Provoz v L.A. je šílený. Pro to pokud Vám navigace ukáže dojezd za 30 minut na místo, pojedete tak hodinu a půl. 
 • To je asi rada na celé cestování, nakupte si do auta ve Wallmartu nebo v jiném marketu vody. Vyjdou Vás o dost levněji než je kupovat pak na ulici nebo v suvenýrech. 

2. zastávka - Oxnard, Santa Cruz, Santa Maria

Po návštěvě L.A. jsme se vydali kolem pobřeží směrem do San Francisca. První noc jsme měli v Oxnardu. Z tohoto města odstartovala naše návštěva národního parku Channel Islands, odkud odjížděla loď na ostrov Santa Cruz.

Lodě na ostrovy národního parku Channel Islands odjíždí buď z města Oxnard nebo z Ventury. 

Santa Cruz

Santa Cruz je jeden z 5 ostrovů národního parku Channel Islands.  Zde si online zarezervujete loď. https://reserve.islandpackers.com/ 


Na Santa Cruz jezdí lidi na pěší proházky, kánovat nebo stanovat. Určitě zde nečekejte žádné krámy, je zde čistě příroda a určitě potkáte lišku, která zde žije jako jediný větší predátor.

Po výletu na ostrov jsme jeli do městečka Santa Maria, kde jsme přespali. 

Nezapomeňte pití a svačinu na cestu! Jo a nejsou tam žádné koše proto si všechny odpadky zas odvezete zpět.
Nezapomeňte pití a svačinu na cestu! Jo a nejsou tam žádné koše proto si všechny odpadky zas odvezete zpět.

3. zastávka - Cesta do Salinas okolo pobřeží

 • Tohle byl pro mě asi nejvíc srdeční zážitek. Miluju pobřeží a tady to bylo kouzelné. Jeli jsme po silnici Pacific Coast Highway směrem do města Salinas a zastavovali snad každých 10 km, protože ten výhled stál za to. 

San Simeon

Piedras Blancas - Elephant Seals

Big Sur a Pfeiffer beach

Na Pfeiffer beach zaplatíte za parkování auta asi 10 dolarů. Pláž je kouzelná, ale fouká dost studený vítr a lidi tam chodí v zimním oblečení.

Bixby Creek BridgeP. s. Samozřejmě i outlety na oblečení jsou všude, i když pro nás to tenhle rok nebylo důležité. Vím, že jeden byl vedle Oxnardu, ale i spousta jich je ve městě Los Angeles. Většinou jsem hledala pod názvem Premium Outlet a něco mi to našlo.

Nějaké rady na dlouhý let? Pohodlné oblečení, sluchátka, volné boty (natékají nohy), kartáček, pasta, hygienické ubrousky atd. Dejte si vínko při cestě a koukejte na filmy!
Nějaké rady na dlouhý let? Pohodlné oblečení, sluchátka, volné boty (natékají nohy), kartáček, pasta, hygienické ubrousky atd. Dejte si vínko při cestě a koukejte na filmy!


P.s.s. Pokračování v dalším článku zde  https://cms.travellover9.webnode.cz/l/california-nevada-usa-part-2/


P.s.s.s. Děkuju, kdo jste dočetl až sem!

S láskou, TravelLover