Barcelona, Mequinenza

02.01.2017

Co Vás napadne když se řekne Barcelona? Mě Antoni Gaudí a La Sagrada Familia. Tentokrát jsme se vypravili navštívit Barcelonu a Mequinenzu. Celkem jsme ve Španělsku strávili sedm dní. Tři dny jsme cestovali po Barceloně a poté jsme si půjčili auto a jeli jsme do Mequinenzi. 


Rady a tipy:

  • Letěli jsme se společností Vueling.com
  • Auto jsme si zamluvili už z Čech a vyzvedli si ho u letiště, kam jsme ho poté vraceli
  • V Barceloně jezdí mnoho skůtrů a hlavně si dávejte pozor na krádeže. Nám se stalo, že nás dvě ženy zastavily a nutily nám květinu za ani ne euro. Přítel vytáhnul peněženku a jedna z žen mu začala klepat na ni ať si ji schová a během toho vytáhla záhadně jeho peníze. Naštěstí si Kuba všimnul, že ty peníze drží v ruce a začal na ni křičet, že je to zlodějka a ona je odhodila a utekla. Takže žádné květiny po partnerovi nechtějte :D
  • Myslím si, že na to aby jste prošli Barcelonu stačí prodloužený víkend, pokud nechcete navštívit každou její část.
  • Nezapomeňtě si koupit vstupenky předem například do parku Guell nebo do Sagrady Familia

1. Den v Barceloně

 Sagrada Familia, Casa Battlo, Casa Mila, La Rambla, La Boqueria a Placa de Catalunya. Po Barceloně jsme se vydali pěšky, protože oba neradi utrácíme za městskou dopravu a chůze nám nevadí. 

První cíl byla Sagrada Familia. Zde se nečekaně nacházelo nejvíc turistů. Dovnitř jsme se ani bez předem koupené vstupenky nedostali. Tato Gaudího katedrála se stále dostavuje. Obešli jsme ji z několila stran a usadili se v parku s výhledem na ni. Poté jsme se vydali na hlavní třídu, kde se nacházely další archhitektonické skvosty Gaudího - Casa Mila a Casa Battlo. 

Casa Mila
Casa Mila
Casa Battlo
Casa Battlo

Den č. 2 v Barceloně

Čtvrť El Raval, Ribera a park Guell

Začali jsme nový den ve čtvrti Ribera, kde jsme si koupili na cestu dobrou kávu a vydali se kolem katalánské vlády za dobrodružstvím. Procházeli jsme kolem muzea historie a muzea Picassa. Zastavili jsme se u katedrály Barcelony, která mě okouzlila. Nejvíc se mi líbila malá romantická fontánka, která byla hned vedle katedrály. 

Další cíl byl park Guell. Tentokrát to tak úchvatné nebylo... Park Guell se nacházel v kopci mimo hlavní centrum památek a tak jsme museli metrem. Bohužel se stalo, že jsem si špatně zapamatovala stanici metra, která měla být blízko parku. A tak jsme vystoupili několik kilometrů daleko. Mezitím utíkal čas a jelikož si do parku musíte koupit vstupenku předem na určitou hodinu, nezbývalo nám mnoho času, aby jsme do parku dorazili včas. Kuba už nechtěl jet metrem a tak jsme šli rychlou chůzí do kopce několik kilometrů. Nakonec jsme dorazili včas. Naštěstí nás park příjemně překvapil a tak to za ten výšlap a propocené tričko stálo. Hlavně ten výhled byl úžasný!


Mequinenza, Zaragoza

Proč Mequinenza? 

Důvodem byla návštěva mého táty, který tam už několik let jezdí si odpočinou a chytat ryby. Mequinenza je malé město ležící kolem řeky Ebry. Toto město je navštěvované především rybáři, který na řece chytají ryby. Strváili jsme zde čtyři dny, kdy jeden den jsme navštívili větší město Zaragoza, které mělo spoustu krásných historických památek.

Na jeden den jsme si udělali výlet do většího města Zaragozy.

P.s Barcelona mě nadchla. Gaudí má moji poklonu.


P.s.s Barcelonu mám spojenou s písní Duele el corazon od Enrique:D Furt nám hrála v rádiu:D


P.s.s.s Nepodívali jsme se do muzea Picassa... Tak příště!


P.s.s.s.s Ochutnejte paellu - španělské jídlo!


P.s.s.s.s Mequinenza není kromě krásných kopců a řeky Ebry ničím moc zajímavá, ale pro rybáře je to tu překrásné. Nachází se zde mnoho apartmánů, které pujčují lodě na rybolov.


P.s.s.s.s.s Nemám ráda cestování v zimě, ale díky příjemnému počasí a ještě vánoční atmosféře, jsem si tento výlet užila:))

S láskou, TravelLover.