TravelLover


Omán

08.01.2023

Omán nebo přesněji Sultanát Omán je nejstarší nezávislý stát arabského světa. Až do 70. let minulého století šlo také o jeden z nejizolovanějších států. Dnes už patří Omán k běžně navštěvovaným zemím arabského světa a nabídne vám množství zážitků. Tak ho s námi pojďte navštívit.

Island

15.10.2022

Island, země, kde se zastavil čas. Ne nadarmo zde byli astronauti Apollo vyškoleni před odletem na Měsíc, protože krajina nejvíce připomíná jeho povrch. Ale to zdaleka není všechno, co je pro tuto zemi typické, a čím se snadno stane jedničkou ve vašem žebříčku navštívených zemí. Tak pojďme na to.

Co takhle změnu od rakouských Alp a vyrazit tentokrát do menší země, s kterou jsme patřili do roku 1918 pod jeden stát Rakousko-Uhersko? Slovinsko vám v létě na své malé rozloze nabídne spoustu svých skvostů. Ať už jste nadšenci horské turistiky, poznávání památek anebo odpočinku u moře.

New York

26.12.2021

New York, město extravagantnosti a velkoleposti s jedinečným kouzlem. Toto město má svoji ojedinělou atmosféru a není to jen díky mrakodrapům, žlutým taxíkům, páry stoupající z kanálů nebo pamětihodnostem. Tohle město Vás bude v každém případě hodně bavit, neboť umí nabídnout cokoli si přejete.

Benátky

29.11.2021

Město Benátky (italsky Venezia) patří bezpochyby k evropským klenotům. Romantické město na laguně postavené téměř výhradně na vodě vás nadchne stovkami vodních kanálů, úzkými uličkami, mosty, historickými památky a samozřejmě gondoly. A abych nezapomněla, výborně se zde najíte a napijete.

Po roce konečně mimo Evropu a tentokrát Dominika jela do Dominikánské republiky. Písečné pláže a blankytně modré moře, to je pouze zlomek toho, co tato země nabízí...Naleznete zde bohatou historii koloniálního období vystiženou v několika historických památkách zapsaných na UNESCO. Mimo to, Vás země překvapí svojí kopcovitostí, zejména ve středu...

Co trochu z jiného soudku dovolenou? K narozeninám jsem dostala od svého táty, zaplacenou dovolenou na kolech do Rakouska. Moje první nadšení se postupem času změnilo v obavy, že jsem na kole dva roky neseděla a nevím, jak tohle ujedu.

Nevíte co dělat o víkendu? Co takhle výlet do Drážďan s několika zastávkami... Od přítele jsem dostala zakoupený pobyt na jednu noc v Drážďanech. Ihned jsem začala plánovat, co všechno navštívíme a napadlo mě, že bychom se mohli cestou zastavit v Českém Švýcarsku a navštívit Pravčickou bránu.

Co se Vám vybaví, když se řekne Paříž? Mě Eiffelova věž a šansony. Paříž, to je kolébka umění a módy. Na začátku července jsem se vydala do Paříže s mojí úžasnou kamarádkou Haničkou. V Paříži jsme měly pouze jeden den a náš cíl byl jediný, vidět z Paříže co nejvíc památek. Pro mě to byla již asi čtvrtá návštěva Paříže a stále se mi město neomrzelo....

V červnu jsem vyrazila na rodinnou dovolenou na Mallorku. O tomto největším Baleárském ostrově jsem se dočetla, že se o něm říká, že má tisíce podob. Jelikož jsem cestovala s rodinou, rozhodli jsme si zařídit pobyt přes cestovní agenturu Fischer.